Banka Çalışanları İçin IELTS

Bankacılık ve finans sektöründe çalışan personelin İngilizce dil tazminatı alabilmeleri için IELTS sınavına katılarak İngilizce dil becerilerini sertifikalandırması gerekmektedir. Dünya Dilleri Merkezinde IELTS Kursu, birebir özel ders veya 3 kişilik mini gruplar şeklinde her katılımcının hedeflediği skora yönelik verim alabileceği özel programlar oluşturulmaktadır.

Bankacılık ve finans kuruluşlarında çalışan personellerin katılabileceği programlar şeklinde istenilen gün ve saatlerde IELTS hazırlık kurslarına başvuru yapabilirsiniz.

Dil Tazminatı Nedir?

Kamu personeli ve özel bankacılık sektörde çalışan kişilerin, bildiği yabancı dil sayısına ve yabancı dil seviyesine göre kanun ve yönetmeliklerle belirlenen oranlarda aylık ücretlerine ek olarak almış olukları ödemelerdir.

Bankacılık sektörünün özel kuruluşları olan bankalarda, yönetmeliklerine göre yabancı dil konusunu düzenlemekte ve belirledikleri şartlara bağlı oranları uygulamaya devam etmektedirler.

Garanti Bankası Yabancı Dil Tazminatı

Avrupa’da en iyi banka olmak vizyonuyla çalışanlarına değer vermenin bilincinde olan Garanti Bankası bu vizyonla yabancı dil bilen personellerini dil tazminatıyla desteklemektedir. Banka tarafından kabul edilecek yazılı ve sözlü sınavlarda alınan puan yabancı dil tazminatının derecesini belirlemektedir.

Garanti Bankası yabancı dil tazminatı yılda 12 kez olmak üzere çalışanlarına ödenir. Yabancı dil tazminatı ödenecek diller İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca olarak belirlenmiş olup oranları bahsedilen sınavlardaki başarı durumları ve Garanti Bankası’nın ilgili düzenlemelerine göre değişiklik göstermektedir.

Akbank Yabancı Dil Tazminatı

Ülkemizin önde gelen bankalarından olan Akbank çalışanlarına İngilizce dil tazminatı ödemesi yapmaktadır. Akbank yabancı dil tazminatını İnsan Kaynakları Uygulama Esasları’nda düzenlediği şekliyle yabancı dilde eğitim veren üniversite ve yabancı liselerden mezun olan çalışanlarının herhangi bir sınava girmeden almaya hak kazanacağını ön görmektedir. Bu koşulların dışında yabancı dil tazminatı almak ya da yabancı dil tazminat derecesini yükseltmek isteyen Akbank çalışanları IELTS veya TOEFL sınavına girip önceden belirlenen taban puanı almalı ve bankanın kurum yıl içinde düzenlediği sözlü sınavlarda başarılı olmalıdır.

İş Bankası Yabancı Dil Tazminatı

İş Bankası personel politikaları doğrultusunda çalışanlarının daha yüksek bir iş ve yaşam standardı sağlamasına yönelik düzenlemeler ile dil tazminatı ödemesi gerçekleştirmektedir. İş Bankası dil tazminatı ödemelerinden faydalanmak isteyen çalışanlarının banka tarafından belirlenen sınavlarda başarılı olmaları beklenmektedir. Yabancı dil tazminatı kapsamında İş Bankası tarafından tazminat ödenen diller İngilizce, Almanca ve Fransızcadır.

Halk Bank Yabancı Dil Tazminatı

Personel yönetiminde Kesintisiz Gelişim ilkesini benimseyen Halk Bankası çalışanlarının bilgi ve becerilerini en üst seviyede tutmak ve kariyer planlarını desteklemek amacıyla sunduğu pek çok olanağın yanında yabancı dil tazminatı da ödemektedir. Bu haktan yararlanmak isteyen personelin TOEFL, IELTS ve YDS sınavlarından aldıkları sonuçlara göre kabul edilen seviyelerin üstünde yabancı dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Yabancı Dil Tazminatı Ne Kadar?

Yabancı dil tazminatı TOEFL, IELTS, ve YDS gibi sınavlardan alınan sonuçların başarı durumuna göre artan oranlarda bankalar tarafından verilebilmektedir. Bazı bankalar bu sınavlardan alınan sonuçları kabul etmekte bazı bankalar ise kendi düzenledikleri yazılı/sözlü ölçme-değerlendirme uygulamaları yapabilmektedir.