Üniversite Öğrencileri İçin IELTS

Yurt dışında üniversite öğrenimi amaçlayan öğrenciler için IELTS sınavı İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmede dünyaca kabul gören bir sınav sistemidir. Dünyada yüzlerce yüksek eğitim kurumu IELTS sınavından yayınlamış oldukları resmi sonuçlara göre öğrencileri kabul etmektedirler.

IELTS Özellikle İngiltere, Avustralya, Kanada, Hollanda ve Yeni Zelanda lise ve üniversiteleri tarafından kabul görmektedir. Amerika ve diğer ülkelerde IELTS puanları ile kriterlerine uygun olarak öğrenci kabul etmektedir.

Yüksek öğrenim hayatını yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerin üniversite ve dengi kurumlardan kabul alabilmesi için IELTS sınavından yeterli skorları almaları şarttır. IELTS sınav sisteminde 4 temel dil becerisi olan konuşma, okuma, yazma ve dinleme yetenekleri test edilerek puanlandırılır.

Genel İngilizce dil eğitimi programları bu 4 temel beceriyi geliştirmek için kurgulanmış olsa da katılımcıların hedefledikleri üst düzey skorlar alabilmeleri için özellikle belirli bir seviyeden sonra sınav hazırlık programlarına katılmaları tavsiye edilmektedir. Sınav hazırlık programlarında katılımcılar soru tipleri, test teknikleri, mülakat teknikleri vb. konularda eğitimler almanın yanı sıra örnek sınavlar ile sınav deneyimlerini de arttırmaktadırlar.

IELTS sınav hazırlık kursları genel İngilizce programlarının seçmeli dersleri kombinasyonu olarak verilebildiği gibi sadece IELTS yoğun hazırlık programları da bulunmaktadır. IELTS sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilerin öncelikle genel İngilizce dil düzeyleri Intermediate yani orta düzeyde olmaları beklenir.

Yurt dışı üniversite öğrencileri için IELTS sınavı hazırlık kursları ile ilgili detaylı bilgileri şubelerimizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.